Body Moisturisers
6 products

Pharmasept Balance Moisturizing Body Cream with Urea & Shea Butter for Dry/Very Dry & Sensitive Skin 250ml
Hydration, for Dry / Very Dry / Sensitive Skin
10,59 € 42,36 €/lt- Top User Rated
Top User RatedCeraVe SA Smoothing Cream Body Restoring Cream with Urea Niacinamide & Ceramides for Dry/Very Dry Skin 340gr
Regeneration, for Dry / Very Dry Skin
18,80 € 55,29 €/kg 
La Roche Posay Lipikar Urea 10% Moisturizing Lotion Body with Urea for Dry/Very Dry & Sensitive Skin 400ml
Hydration, for Dry / Very Dry / Sensitive Skin
25,99 € 64,98 €/lt
CeraVe SA Smoothing Cream Body Restoring Cream with Urea & Shea Butter for Dry/Very Dry Skin 177gr
Regeneration, for Dry / Very Dry Skin
13,64 € 77,06 €/kg
CeraVe Intensive Moisturizing Body Lotion with Urea Ceramides & Shea Butter for Dry/Very Dry & Sensitive Skin 236ml
Hydration, for Dry / Very Dry / Sensitive Skin
16,99 € 71,99 €/lt
La Roche Posay Lipikar Urea 10% Moisturizing Lotion Body with Urea for Dry/Very Dry & Sensitive Skin 200ml
Hydration, for Dry / Very Dry / Sensitive Skin
18,40 € 92 €/lt



