Body Moisturisers

Pharmasept Balance Moisturizing Body Cream with Urea & Shea Butter for Dry/Very Dry & Sensitive Skin 250ml
Hydration, for Dry / Very Dry / Sensitive Skin
10,59 € 42,36 €/lt- Top User Rated
Top User RatedCeraVe Moisturizing Hydrating Body Cream for Dry/Very Dry Skin 454gr
Hydration, for Dry / Very Dry Skin
20,88 € 45,99 €/kg 
CeraVe SA Smoothing Cream Body Restoring Cream with Urea Niacinamide & Ceramides for Dry/Very Dry Skin 340gr
Regeneration, for Dry / Very Dry Skin
18,80 € 55,29 €/kg
CeraVe Moisturizing Pump Body Cream with Ceramides for Dry/Very Dry & Sensitive Skin 454gr
Hydration, for Dry / Very Dry / Sensitive Skin
22,59 € 49,76 €/kg
CeraVe Moisturizing Body Lotion with Ceramides for Dry/Very Dry Skin 236ml
Hydration, for Dry / Very Dry Skin
12,90 € 54,66 €/lt
La Roche Posay Lipikar Urea 10% Moisturizing Lotion Body with Urea for Dry/Very Dry & Sensitive Skin 400ml
Hydration, for Dry / Very Dry / Sensitive Skin
25,99 € 64,98 €/lt
Caudalie Vinotherapist Moisturizing Body Cream with Shea Butter for Dry/Very Dry & Sensitive Skin 250ml
Hydration, for Very Dry / Sensitive / Normal / Dry Skin
19,90 € 79,6 €/ltCeraVe SA Smoothing Cream Body Restoring Cream with Urea & Shea Butter for Dry/Very Dry Skin 177gr
Regeneration, for Dry / Very Dry Skin
13,64 € 77,06 €/kgCeraVe Intensive Moisturizing Body Cream with Shea Butter for Dry/Very Dry & Sensitive Skin 340gr
Hydration, for Dry / Very Dry / Sensitive Skin
18,30 € 53,82 €/kgCeraVe Intensive Moisturizing Body Lotion with Urea Ceramides & Shea Butter for Dry/Very Dry & Sensitive Skin 236ml
Hydration, for Dry / Very Dry / Sensitive Skin
16,99 € 71,99 €/ltLa Roche Posay Lipikar Urea 10% Moisturizing Lotion Body with Urea for Dry/Very Dry & Sensitive Skin 200ml
Hydration, for Dry / Very Dry / Sensitive Skin
18,40 € 92 €/ltCaudalie The Des Vignes Moisturizing Body Lotion with Shea Butter for Dry Skin 200ml
Hydration, for Dry Skin
14,40 € 72 €/ltBlue Scents Pure Moisturizing & Anti-Aging Body Lotion with Shea Butter for Dry & Sensitive Skin 300ml
Anti-aging, for Dry / Sensitive Skin
8,60 € 28,67 €/ltBlue Scents Dark Cherry Moisturizing & Anti-aging Body Lotion with Shea Butter for Dry & Sensitive Skin 300ml
Anti-aging, for Dry / Sensitive Skin
8,99 € 29,97 €/ltCaudalie Vinotherapist Moisturizing Body Lotion with Shea Butter for All Skin Types 200ml
Hydration, for Normal / All Skin Types / Dry Skin
14,40 € 72 €/lt



