






- Shampoos
Korres Almond & Linseed Shampoo Against Itching for Dry Hair 2x250ml
Treatment: Itching, Hair Type: Dry Hair
- Shampoos
Korres Licorice & Urtica Shampoos against Dandruff for Oily Hair 2x250ml
Treatment: Dandruff, Hair Type: Oily
- Shampoos
Korres Cystine & Minerals Shampoos against Hair Loss for Fragile, Αντι-Θραύση Hair 2x250ml
Treatment: Hair Loss, Hair Type: Fragile, Αντι-Θραύση
- Shampoos
Korres Laurel & Echinachea Shampoos Against Dandruff & Dry Scalp for All Hair Types 2x250ml
Treatment: Dandruff / Dry Scalp, Hair Type: All Types
- Shampoos
Korres Rice Proteins & Linden Shampoos Reconstruction/Nourishment for Fragile, Αντι-Θραύση Hair 2x250ml
Hair Type: Fragile, Αντι-Θραύση
- Shampoos
Korres Cystine & Glycoproteins Shampoos against Hair Loss for Fragile, Αντι-Θραύση Hair 2x250ml
Treatment: Hair Loss, Hair Type: Fragile, Αντι-Θραύση
- Shampoos
Bailleul Laboratoires Cystiphane DS Shampoos Against Dandruff & Dry Scalp 2x200ml
Treatment: Dandruff / Dry Scalp
- Shampoos
Bailleul Laboratoires Cystiphane Shampoos Against Hair Loss for Sensitive Scalp for All Hair Types 2x200ml
Treatment: Hair Loss / Sensitive Scalp, Hair Type: All Types
- Shampoos
Uriage DS Hair Soft Balancing Shampoos Against Dandruff & Dry Scalp 2x250ml
Treatment: Dandruff / Dry Scalp, Hair Type: All Types
17,16 € 34,32 €/lt - Shampoos
Le Petit Marseillais Fresh Detox Shampoos for Normal Hair 2x300ml
Hair Type: Normal
3,58 € 5,97 €/lt - Shampoos
Le Petit Marseillais Thyme Extract & White Clay Shampoos for Oily Hair 2x300ml
Hair Type: Oily
3,58 € 5,97 €/lt - Shampoos
Macrovita Ginger & Red Grape 2x200ml
Treatment: Hair Loss, Hair Type: All Types
11,40 € 28,5 €/lt - Shampoos
Le Petit Marseillais Calendula & Coconut Water Shampoos against Dry Scalp for All Hair Types 2x300ml
Treatment: Dry Scalp, Hair Type: All Types
3,58 € 5,97 €/lt - Shampoos
Macrovita Anti-Dandruff Shampoos against Dandruff for Oily Hair 2x200ml
Treatment: Dandruff / Itching, Hair Type: Oily
- Shampoos
Macrovita Red Grape & Wheat Shampoos Against Dandruff & Dry Scalp for All Hair Types 2x200ml
Treatment: Dandruff / Dry Scalp, Hair Type: All Types
- Shampoos
Macrovita Against Hair Loss Red Grape & Ginger Shampoos against Hair Loss for All Hair Types 2x200ml
Treatment: Hair Loss, Hair Type: All Types
- Shampoos
Wash & Go 2 in 1 Reconstruction/Nourishment Shampoo for Fragile Hair 2x360ml
Hair Type: Fragile, Αντι-Θραύση
- Shampoos
Ultrex Men Cool Sport Menthol Shampoos against Dandruff for Normal Hair 2x360ml
Treatment: Dandruff, Hair Type: Normal
7,98 € 11,08 €/lt