Alterna
57 products


ShampoosAlterna Clinical Densifying Shampoos against Hair Loss for All Hair Types 250ml
Treatment: Hair Loss, Hair Type: All Types


Hair ConditionersAlterna Caviar Restructuring Bond Conditioner of Repair Hydration & Nourishment 250ml
for Hydration, Brightening, Repair
Hair MasksAlterna Caviar Anti-Aging Restructuring Bond Hair Mask 50ml
Leave In for Repairing
23,73 € 474,6 €/lt- Hair Conditioners
Alterna Caviar Anti-Aging Restructuring Bond Repair Conditioner of Repair Hydration & Nourishment 250ml
for Hydration, Color Protection, color, Brightening
- Hair Ampoules
Alterna Caviar Exfoliating Scalp Treatment 12x15ml Hair Ampoules
for Anti-Dandruff
18,72 €13,78 €-22%price drop - Hair Oils
Alterna Caviar Anti-Age Moisture Intense Oil Creme 125ml
Action: Hydration
25,20 € 201,6 €/lt - Hair Conditioners
Alterna Caviar Aging Hair Conditioner Repair Hydration and Nourishment 40ml
for Repair, Hydration, Volume
6,90 € 172,5 €/lt - Shampoos
Alterna Caviar Anti-aging Restructuring Bond Shampoos Reconstruction/Nourishment for Damaged Hair 40ml
Hair Type: Damaged
7,63 € 190,75 €/lt - Shampoos
Alterna Caviar Replenishing Moisture Shampoo Shampoos Hydration for Dry Hair Hair 40ml
Hair Type: Dry Hair
7,63 € 189,25 €/lt - Hair Care Sets
Alterna Caviar Anti-Aging Hair Care Set Color Protection For Coloured Hair With Shampoo Conditioner & Spray 3 Pieces
Color Protection, Shampoo/Conditioner/Spray
- Hair Waxes, Clays & Pomades
Alterna Caviar Style Grit Paste 52g
Medium Hold, for Natural Look
19,50 € 375 €/kg - Shampoos
Alterna Caviar Anti-Aging Shampoos for Fragile, Αντι-Θραύση Hair 250ml
Hair Type: Fragile, Αντι-Θραύση
- Shampoos
Alterna Caviar Anti-aging Moisture Intense Oil Creme Shamp Shampoos Hydration for All Hair Types 250ml
Hair Type: All Types
29,40 € 117,6 €/lt - Hair Conditioners
Alterna Caviar Anti-Aging Infinite Color Hold Color Protection Conditioner 250ml
for Color Protection, color
29,40 € 91,28 €/lt - Hair Serums
Alterna Caviar Anti-Aging Infinite Color Hold Leave-In Scalp Serum for Strengthening 50ml
for Strengthening
from30,43 € at 2 stores - Shampoos
Alterna Meltaway Rinse Micellar Cleanser Shampoos for All Hair Types 101ml
Hair Type: All Types
31,90 € 227,03 €/lt - Hair Serums
Alterna Caviar Anti-Aging Restructuring Bond Repair Hair Serum 100ml
for Reconstruction
from33,60 € at 2 stores - Hair Conditioners
Alterna My Hair My Canvas Restore Jelly Fix Repair Booster Regenerating Gel Hair Conditioner 50ml
for Hydration, Brightening, Repair
34,90 € 485,4 €/lt