Dermedic
35 products
ShampoosDermedic Capilarte Shampoo Treatment Stimulating Hair Growth Shampoos against Hair Loss for All Hair Types 300ml
Treatment: Hair Loss, Hair Type: All Types
12,89 € 36,67 €/lt
Facial CleansersDermedic Normacne Gel Facial Cleanser 500ml
for Oil control, Skin: Acne-prone
16,64 € 21 €/lt
Face MoisturisersDermedic Normacne Cream Day 40ml
Acne / Blemishes / Moisturizing Επιδερμίδα: Oily all ages


Special Food SupplementsDermedic Derma Hair Complex Food Supplement Hair Nails & Skin 30 Tablets
Action: Leather / Hair / Nails

- Shampoos
Dermedic Capilarte Anti-dandruff Shampoos against Dandruff for All Hair Types 300ml
Treatment: Dandruff / Itching, Hair Type: All Types
14,58 € 33 €/lt - Bubble Bath
Dermedic Moisturizing Shower Gel With Coconut Scent 300ml
Moisturizing, for Body
15,21 € 46,67 €/lt - Face Moisturisers
Dermedic Hydrain3 Hialuro Gel Day 55gr
SPF15, Ingredient: Hyaluronic Acid
17,05 € 138,18 €/kg - Facial Toners
Dermedic Hydrain3 Facial Toning Lotion with Thermal Water & Hyaluronic Acid
με Thermal Water & Hyaluronic Acid
4,98 € 23,8 €/lt - Facial Cleansers
Dermedic Hydrain3 Micellar Water Facial Cleansers Makeup Remover 100ml
for Moisturizing, Skin: Dry/Oily
4,99 € 49,9 €/lt - Facial Cleansers
Dermedic Hydrain3 Micellar Water Makeup Remover 200ml
for Oil control, Skin: Dry
5,81 € 27,5 €/lt - Facial Cleansers
Dermedic Hydrain3 Micellar Water Makeup Remover 500ml
for Moisturizing, Skin: Dry/Dehydrated
- Facial Cleansers
Dermedic Angio Preventi Micellar Water Makeup Remover 200ml
for Moisturizing / Oil control, Skin: Sensitive
10,59 € 52,95 €/lt - Facial Cleansers
Dermedic Normacne Preventi Gel Facial Cleanser 200ml
for Oil control, Skin: Combination/Oily
11,34 € 37 €/lt - Shampoos
Dermedic Capilarte Shampoos against Hair Loss for All Hair Types 300ml
Treatment: Hair Loss, Hair Type: All Types
11,40 € 28 €/lt - Sunscreens
Dermedic Sunbrella SPF50+ Sunscreen Lotion 40ml
Skin: Combination | Oily
12,15 € 303,75 €/lt - Sunscreens
Dermedic Sunbrella Sunscreen Cream Face SPF50+ 40ml
Anti-aging, Skin: Combination | Dry
13,50 € 337,5 €/lt - Face Moisturisers
Dermedic Hydrain3 Cream Night 50ml
Ingredient: Hyaluronic Acid
from19,72 € at 2 stores - Facial Cleansers
Dermedic Redness Calm Foam Facial Cleanser 150ml
for Redness reduction / Soothing, Skin: Sensitive
19,76 € 86 €/lt